Servis

Je možné a zajistit i služby spojené s instalací a dopravou techniky. Cena dopravy a instalace v Praze se přibližně pohybuje okolo 1200,- Kč a odvoz techniky 800,- Kč. V čase mimo 8:00 - 22:00 je účtována přirážka 400,- Kč. Ceny jsou včetně DPH.

Na párty lze objednat DJ který se postará o nonstop proud hudby. Cena se pohybuje od 2000,- Kč. DB Booking

 • Veškerá kabeláž, redukce, prodlužovací kabely jsou k technice půjčovány zdarma
 • Techniku je možné pro předvedení připravit zapojenou. Demontáž trvá cca 5-10 minut.
 • Při delším pronájmu je poskytována individuelní sleva.
 • Schéma zapojení audio techniky naleznete zde.

Tipy pro lepší zvuk

 • Hlasitosti (potenciometry) nenastavovat na úplná maxima. V případě že je potřeba nějaký z potenciometru natočit do krajní polohy, je zřejmě někde vada v nastavení. Ideální poloha je kolem nuly či v polovině. Toto se netýká DJ mixážních pultů a hlasitosti na koncových zesilovačích.
 • Před zapojováním či rozpojováním kabelů je potřeba ztlumit hlasitost na nulu, případně toto
  provádět při vypnuté technice.
 • S hlasitostí mikrofonu je potřeba nakládat opatrně. Při zesilování je dobré do mikrofonu mluvit či vydávat nějaký zvuk. Když je hlasitost moc vysoká, začne se objevovat nejdříve lehká ozvěna, toto je jakési varování před vznikem zpětné vazby. Při pouhém zesílení mikrofonu není poznat maximální možná hlasitost (závislá především na prostoru a poloze reprobeden a mikrofonu) a může dojít při jejím překročení okamžitě ke zpětně vazbě, kdy se sestava rozpíská na maximální výkon. Toto je při výkonné aparatuře i nebezpečné jak pro sluch tak případně i pro techniku.
 • Trvalý brum, který se může objevit lze odstranit přepnutím přepínače „Ground Lift“ na ON či Lift u zesilovače nebo na reproboxech. Pokud toto sestava nemá a není použit tzv. DI-Box, lze brum eliminovat nastavením výstupu přehrávače (mixpult, notebook, cd přehrávač) na co největší hlasitost a naopak hlasitost na zesilovači ztlumit.
 • Pokud se při přímém propojení notebooku a zesilovače objeví ve zvuku šelest, je to pravděpodobně způsobeno nabíjením baterie notebooku (při vypojení notebooku ze sítě by toto mělo ustat). Pro odstranění lze postupovat stejně jak v případě výskytu brumu. Další možnost je ale ještě ztlumit hlasitost na notebooku a na zesilovači naopak nastavit hlasitost  do krajní polohy na maximum.
 • Pokud je podezřele nízký výkon na nízkých frekvencích, je vhodné odpojit jeden reprobox. Pakliže na nízkých frekvencích dojde ke zvýšení hlasitosti, je zřejmě otočena polarita nějakého z kabelů (jeden reprobox hraje v protifázi). Důležitou roli hraje také umístnění reproboxů (viz další bod).
 • Umístnění reproboxů: Nejvyšší výkon na nízkých frekvencích se docílí při umístění reproboxů na zem do rohu místností či ke stěně. Naopak nejnižší výkon na nízkých frekvencích je při umístění reproboxu do prostoru či na stojany. Pro venkovní produkci se proto používají např. exponencionální boxy (viz např. SUB 15). Středové či výškové sekce lze umístnit (či namíří) pokud možno do výšky uší.
 • Pokud reproboxy šumí, je potřeba zkontrolovat nastavení hlasitostech (viz. bod 1), případně pak neváhat využít hotline linku.
 • Indikátory hlasitosti (vybuzení) na zesilovači mohou v krajní hlasitosti problikávat až do červené, nesmějí ale takto trvale svítit! Indikátory na mixážním pultu je ideální držet maximálně v blízkosti úrovně 0. Pro vyšší hlasitost je potřeba zvýšit hlasitost na zesilovači. Při zapojené sestavě je dobré ověřit její správné nastavení právě třeba vyzkoušením maximální hlasitosti.Rychlý kontakt

Pronájem: +420 272 272 501
pronajem@soh.cz

Eshop: +420 272 272 500
eshop@soh.cz


Podporují nás

SOH.cz je účastníkem programu OPPI.


SOH.cz je účastníkem programu OPPI.


SOH.cz je účastníkem programu OPPI.


Ocenění

Ocenění Ocenění Ocenění Ocenění Ocenění Ocenění Ocenění


CZE ENG SVK GER FRA ESP RUS

SOH pronajem Servis